KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13491453
nr 1349 1453
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Teckning, Signerad. Tusch, 22x32 cm
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
500 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:39:17
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson